Dzień Dziecka

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Nie masz jeszcze pomysły, jak spędzić ten dzień? Czy wystarczy tylko zwykły prezent dla dziecka? Z pewnością nie! Spraw, żeby dziecko na długo zapamiętało swoje święto. Prezentujemy najlepsze pomysły, które możesz wykorzystać z okazji Dnia Dziecka.

Dzień Dziecka już jutro! Zostało tak niewiele czasu, by przygotować dla pociechy coś wyjątkowego. Z pewnością sam prezent to za mało. W końcu najważniejsze są wspomnienia, które towarzyszą nam zawsze i to właśnie one są najwspanialszą częścią dzieciństwa. Spraw więc, żeby twoje dziecko długo wspominało swoje święto. Oczywiście sposób organizowania atrakcji dla dziecka zależy od jego wieku. Możesz zabrać swoje dziecko do wyjątkowego parku rozrywki lub wesołego miasteczka. Małe dziecko z pewnością ucieszy się z wycieczki do ZOO, a starsze dzieci będą zachwycone wizytą w kinie na najnowszej, ciekawej bajce. Zorientuj się też, jakie atrakcje z okazji Dnia Dziecka przygotowało twoje miasto. Jeśli jednak nie masz czasu lub pieniędzy na różne atrakcje poza domem, to zrób wyjątkowy Dzień Dziecka w domu. Ugotuj dziecku jego ulubioną potrawę, potem razem się pobawcie - maluj z dzieckiem, ugniataj figurki z modeliny, układaj zamki z klocków, zorganizuj wyścigi samochodowe z synkiem czy pobaw się lalkami z córką. Na zakończenie udanego dnia pozwól swojemu dziecku na oglądanie bajek w zwiększonej ilości niż zwykle. Najważniejsze, żebyś spędziła ten czas ze swoim dzieckiem.
Tego dnia chcemy naszym dzieciom dać więcej niż przez cały rok! Dlatego organizujemy im wiele atrakcji, kupujemy zabawki. Warto pomyśleć nad rodzajem zabawek.
Znalezienie dobrego prezentu na Dzień Dziecka to nie lada wyzwanie. Aby zabawka cieszyła dłużej niż chwilę, musi być nie tylko ładna i modna, ale też nieść ze sobą coś, co będzie inspirowało i pobudzało rozwój twojego dziecka.
Aby łatwiej było zapanować nad różnorodnością oferty producentów zabawek, można podzielić je na kilka kategorii. Pluszaki i maskotki są dobrym podarunkiem dla każdego malucha. Ale jeśli chcesz obdarować naprawdę małe dziecko, sprawdź oznaczenie na metce lub opakowaniu - producent ma obowiązek podać informację, dla jakiej grupy wiekowej zabawka jest przeznaczona. Sprawdź również, czy przytulankę można prać w pralce.Bawią i uczą

Kolejną grupą są zabawki edukacyjne - tu również masz spory wybór, zarówno dla niemowląt, jak i dla dzieci w wieku szkolnym. Najmłodszym powinny spodobać się interaktywne przytulanki, stoliczki oraz książeczki z tworzywa sztucznego. Nieco starszym dzieciom (powyżej 3. roku życia) do gustu przypadną zestawy umożliwiające wcielanie się w różne role. Pamiętaj jednak - nie każdą dziewczynkę zachwyci różowy zestaw pani domu, a chłopca -"mały mechanik". Lepiej kierować się indywidualnymi zainteresowaniami dziecka albo wybierać zabawki uniwersalne.

Jeśli dziecko wykazuje zacięcie artystyczne, warto je rozwijać. Zabawki kreatywne również tworzone są dla każdej grupy wiekowej, choć niewątpliwie najwięcej jest dla dzieci, które ukończyły już 3 lata. Są wśród nich nie tylko kredki i kolorowanki, ale również interaktywne mikrofony i instrumenty muzyczne, zestawy do rzeźbienia, malowania na szkle czy robienia biżuterii oraz nieśmiertelne modele do samodzielnego sklejania i malowania.